Ana içeriğe atla

Bogut'tan Olumlu AçıklamalarÖzellikle Chris Paul varken şüphesiz ki yanlış seçimdi Bogut ama Paul'ün Bucks'ta o yeteneklerle durma ihtimalinin ne kadar sınırlı olduğunu düşünürsek Bogut gelecek için çok da kıdemli bir parça olabilirdi ama bilinen sakatlıklar yüzünden olmadı, takas oldu Golden State'e.

Yeni sezonda Bogut umutlu, zaten geçirdiği sakatlıklar da kronik değil talihsizlik.

Yıldız pivot hazırlık kampının başladığı 3 Ekim tarihine kadar tam gücüne yaklaşmayı hedefliyor.Ancak tedbir amaçlı sezon öncesi hazırlık maçlarında kısıtlı süre alabilir.

Bogut yaptığı açıklamada "Şu anki amaç ilk maça hazır olup olmadığıma emin olmak.Preseason maçlarında sadece bir devrede oynamam gerekse de bu ayak bileğim için akıllı davranmak olacak.İyileşmem için fazladan hafta yardımcı olacaksa 1 Ekim'e hazır olacam diye bir şart da yok.Bu sadece akıllı davranıp aptalca hareket etmemeye önem vermemizle ilgili." dedi.

Geçtiğimiz hafta Bogut ufak ufak yürüme ve bazı ayak hareketlerine başladı ve bu haftadan sonra zorluk seviyesi daha yüksek idmanlara başlamayı planlıyor.2.13'lük Bogut 27 Nisan'da ayak bileğinden ameliyat olmuştu.

Avustralya basketbolunun an itibariyle en değerli oyuncusu olan Bogut 2012 Londra Olimpiyatlarını kaçırmasıyla ilgili de şöyle konuştu "Evet, çok zordu.Açılış seremonisini izledim ve orada neler yapabileceğimi düşündüm.Son 6 ay beniim için oldukça sinir bozucuydu.Uzun, uzun bir rehabilitasyon ve ameliyatlar süreci geçirdim.Bu süre boyunca pozitif kalmaya çalıştım.Olanları gerçekten kontrol edemiyordum ama aynı zamanda 3. Olimpiyatlarıma gidemediğim için hayal kırıklığına uğradım."

Bogut ayrıca yeniden yapılanma sürecinde olan takımının bu amaç doğrultusunda iyi iş çıkardığını, kağıt üzerinde iyi göründüklerini ancak sahaya çıkıp kazanmaları gerektiğini söyledi.