Ana içeriğe atla

Michael Jordan 1.5 Milyon Dolar Zararda

Wade salonda çalışırken

Basketbol efsanesi Michael Jordan basketboldan kazandığı 90 milyon dolara reklamlarla olsun, yaptığı yatırımlarla olsun ekleye ekleye servetini 500 milyon dolarlara kadar çıkarttı.Ancak Jordan'ın 1.5 milyon doları şu sıralar tehlikede.

Tim Grover'ın sahibi Jordan'ın da ortak olduğu eski adıyla "Hoops" yeni adıyla "Attack Athletics Gym"ne haciz geliyor.Bu da Jordan'ın 1.5 milyon dolarını kaybetmesi anlamına geliyor.

Mekan sahibi Tim Grover, Nisan ayında hipoteğe verdiği spor salonunun haczini engellemek amaçlı iflasını açıkladığı dosyayı mahkemeye göndermiş ancak bu dosya 11 Nisan'da mahkeme tarafından reddedilmişti.

"Spor salonun Michael Jordan'la ne alakası var" şeklindeki bir soru gayet doğal.Cevabı da şu: Michael Jordan yıllar önce Detroit Pistons serisi öncesinde fiziksel olarak güçlenmek için -kendisine yapılacaklar malum çünkü- Hoops spor salonuna gidip çalışmalar yapıyordu ve hem salon hem de Tim Grover’la tanışıklığı buradan geliyordu.

Bunun üzerin Tim Grover, yıllar sonra Jordan'ın yanına gidip kârlı bir yatırım olacağına ikna ederek 2007 yılında Hoops'un yeni mekanını açtılar.Ancak sonuç iyi olmadı.Grover halihazırda mahkemelerle uğraşıp haczi 1 ay kadar geciktirmek istiyor.

Wade'in "Tim Grover'la birinci sınıf organizasyon.Yönettiğimiz birinci sınıf bir şey.'Yönettiğimiz' diyorum çünkü kendimi oranın bir parçası hissediyorum çünkü çaylak yılımdan beri oraya giderim." şeklinde tanımladoğı spor salonunda Kobe Bryant, Tracy McGrady ve Michael Finley gibi yıldızların da çalışmışlığı var.Belli ki fazlasıyla kötü yönetilmiş bu salon.

Aşağı yukarı 6.000 metrekarelik spor salonunda 4 adet NBA standartlarında basketbol sahası ve yaklaşık 930 metrekare genişliğinde de ağırlık odası bulunuyor.