Ana içeriğe atla

Rekabet Demek Navarro Demek


Euroleague.net Navarro'yla ilgili yeni bir video yayınladı.Yeni olduğuna bakmayın geride kalan 2011-12 sezonu içinde yapılmış bir röportaj bu.Olimpiyat sonrası haklı olarak flaştan yayınlama ihtiyacı duymuşlar.

Navarro bu videoda kazanacakları kupanın kendisini motive ettiğini söylüyor, hâla aç bir oyuncu olduğunu söylüyor.Bunu anlamak da hiç zor değil.Yoksa yıllarca Avrupa'nın zirvesinde kalamazdı.

Açıklamasına şöyle devam ediyor:"Final Four'daki atmosferi başka herhangi bir yerde yaşayamazsınız.Bu, benim için en önemli turnuva.

"Yüksek seviyedeki harika oyuncularla birlikte oynadığım için şanslıyım.Oradaki bütün insanlar oynamaya başladığımda bana en çok destek veren kişilerdi."

Bu cümlenin devamıdna Navarro'nun 2008-09 sezonunda alduğu Euroleague MVP'si ödülünün videosu geliyor ve şöyle devam ediyor "Başardığım her şey için çok mutluyum ve umarım devam eder."

"Euroleague'i ve MVP ödülünü kazandığınızı hayal ettiğinizde başka bir şey isteyemezsiniz."

"Oynamaya başladığında bunları hayal edemiyorsunuz.İyi oynayıp, çalışarak sürelerinizi arttırıp takımdaki yerinizi kazanmak istiyorsunuz.Ancak yıllar sonra,10 yıl sonra, bu rekorlara ulaşıyorsunuz.Gerçekten gururluyum."

Navarro'nun şüphesiz en büyük başarısı Euroleague tarihinin gelmiş geçmiş en fazla sayıyı atan oyuncusu olması.En önemli başarılarından biri de kimse ondan bir şey beklemez Memphis Grizzlies formasıyla 1 yıllık çok başarılı bir NBA kariyeri geçirmesi.

Navarro'nun son cümlesi de şöyle:"Barcelona gibi bir kulüpte olduğum için kendimi şanslı hissediyorum çünkü bu hep zirvede olma imkanı veriyor.

İşte o röportaj:

EUROLEAGUE.TV