Ana içeriğe atla

Sparks-Silver Stars Playoff'a Çok YakıştıYıldız niteliğine sahip 3 oyuncunuz bir de üstüne Ogwumike gibi büyük bir yıldız olması kesin bir çaylağınız olunca rakip benchten yediğiniz 50 sayıya karşın 4 bench sayısı atsanız bile galibiyeti yakalayabiliyorsunuz.Çünkü yıldız oyuncuların en büyük niteliği işler sıkışınca devreye girebilmektir her zaman.Bunu ilk yarıda Alana Beard, 3. çeyrek ve 4. çeyrek başları Toliver, son dakikalarda da Parker yaptı.

İki takımın da ilk yarı boyunca topa 24 ayar altın muamelesi yaptığını gördük, gerçek bir playoff mücadelesi vardı, takımların çok ciddi hazırlandığı belliydi ve her hücum başarıya ulaşıyordu hemen hemen.Savunmaların fazla sert başlamamasının bunda etkisi olsa da hücumda ince eleyip sık dokumanın da ürünüydü bu aynı zamanda.Aslında Sparks'ın ilk çeyrekteki hücum düzeninde Parker'ı fazla göremeyine düzen dışı bir oyun olup olmadığı geldi aklıma, ilk dakikaya 4 sayı sıkıştırıp kalan koskoca çeyrekte bir süre kenarda da oturup sayı atamamıştı çünkü.Bunun strateji olduğu çıktı ortaya, normal sezonda karşılaştıkları 4 maçta da dizginleri erkenden ele almak isteyip her maçta da başarısız olmuştu Parker.Bu kez o hataya düşmedi Carol Ross.Önce Alana Beard'i rakibinin üzerine sürüp sonra yıldızını devreye soktu.

San Antonio'da ise Danielle Adams öyle bir fark koydu ki ortaya 13 sayıyla bitirdi ilk yarıyı.2. çeyrekte 3-4 pozisyon art arda basit hatalar yaptı ama bunları hemen bir kenara bırakıp çok iyi geçirdi ilk yarıyı, karakter gösterdi aynı zamanda.Onların en büyük sorunu rakipleri yıldızlarından kusursuza yakın performanslar alırken Sophia Young ,normal sezonun kahramanı, hiç performans veremedi.12  sayısı hiçbir anlam ifade etmedi çünkü en kritik anlarda Hammon hep yalnız kaldı, bir yerden sonra da savunmada onun üzerindeki yoğunluk artınca Young'un devreye girememesi bütün düzeni bozdu.

Diğer yandan Ross'un en büyük stratejisi ise Milton-Jones'a sadece 17 dakika süre vermesiydi çünkü o ne zaman uzun süre sahada kalsa hareketli hücumcularıyla kolay hızlı hücum sayıları bulmuştu San Antonio normal sezon maçlarında, bu sefer onu kenara çekerek tempoya ayak uydurabilecek O'Hea'yi parkede daha uzun tuttu Ross.O, yüksek tempoda yerini doğru alıp rakibinin de hücumlarının akıcılığını keserken Kristi Toliver harika bir San Antonio maçı daha çıkardı.Takımı dizginleri ne zaman kaybetse ortaya çıktı.

Son çeyrekte farkı bir ara 9'a kadar çıkardı hatta Sparks; Beard ve Toliver'ın etkili hücumlarıyla ama o farkı da Hammon önderliğinde sert savunma ve bol bol penetreyle kapattı San Antonio.Ama ivme onların eline geçmişkten bu sefer de sahanın gerçek lideri Candace Parker çıktı ortaya ve San Antonio'nun tüm savunma düzenini allak bullak ederek ilk maçı kazandırdı takımına.